Żabki, zawieszki, przelotki, tunele, czyli szeroka gama wykończeń

Obojętnie, co chcemy powiesić na naszym karniszu, czy będzie to firana, zasłona czy może obydwie opcje, możemy to uczynić za pomocą wielu rozwiązań. Żabki to stary system mocowań, ale do dnia dzisiejszego popularny, choć zostaje w ostatnich czasach często wypierany przez nowsze rozwiązania. Mogą mieć one zastosowanie zarówno w przypadku karniszy drążkowych jak i też szynowych często nadając tkaninom bardzo klasyczny wygląd.

Możemy wykorzystać także agrafki, wygodne, szczególnie w przypadku karniszy szynowych, gdzie zdejmując końcowy element karnisza wysuwamy cały materiał i wraz z nimi pierzemy, nie mając problemu z ponownym, identycznym zawieszeniem. Tunele, czyli zszyta zakładka materiału, w którą wsuwamy karnisz, jest to rozwiązanie, z którego korzystamy szczególnie w przypadku firanek makaronowych. Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku zasłon, są przelotki, Nadają nowoczesny wygląd, urozmaicając tkaninę swoim kolorem i kształtem wymuszając jednak określone ułożenie tkaniny.

Zastosowanie mają także szelki, czyli paski materiału o różnej szerokości, wiązane lub zszyte na stałe, które utrzymują tkaninę na karniszu.

krzesła hotelowe ranking okien Oknoplast
amhcoaching.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.