Wrocław – co warto zwiedzić?

Wrocław to jedno z najpiękniejszych polskich miast. Założony nad Odrą u podnóża Sudetów dziś składa się z dwunastu wysp, a co za tym idzie ponad stu mostów, które łączą ze sobą poszczególne dzielnice Wrocławia. Co warto zwiedzić w tym mieście? Swoją wycieczkę dobrze zacząć oczywiście od Rynku Głównego, czyli miejsca, gdzie mieszają się ze sobą różne kultury i wyznania.

Starówko pełna jest oczywiście urokliwych kamienic i wąskich uliczek, które możemy zwiedzić jeżdżąc dorożką. W centrum rynku znajduje się Szklana Fontanna, zwana przez mieszkańców „Zdrojem”. Choć wciąż rozrywa się wokół niej dużo sporów, na pewno stała się już jednym z symboli Wrocławia.

Będąc na wycieczce we Wrocławiu nie sposób pominąć także Panoramy Racławickiej. Warto zobaczyć również Muzeum Narodowe – wizyta tam to bardzo cenna lekcja historii. Oprócz tego każdy turysta, powinien odwiedzić również klimatyczny Ostrów Tumski z zabytkowymi świątyniami oraz Ogród Japoński – oba miejsca na pewno dostarczą niezapomnianych widoków i wspomnień.

amhcoaching.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.