Wpływ papierosów i alkoholu na zdrowie

Prowadzić zdrowy tryb życia to znaczy być aktywnym i zdrowo się odżywiać, ale nie tylko. Jeśli rzeczywiście chcemy taki tryb prowadzić to warto zastanowić się także nad odrzuceniem wszelkiego rodzaju używek, tak powszechnych w dzisiejszym świecie.

Najlepszym pomysłem będzie odstawienie ich na dobre. Dlaczego? Najpopularniejsze używki jak papierosy czy alkohol mają bowiem bardzo niekorzystny wpływ na nasze zdrowie i w wielu przypadkach mogą znacząco ukrócić nasze życie.

Alkohol może prowadzić do głębokiego uzależnienia, a co za tym idzie powoli wyniszczać organizm – najbardziej spośród wszystkich narządów wewnętrznych ucierpi wątroba. Równie niebezpieczny dla naszego organizmu jest tytoń – jak wykazały badania, w samym tylko dymie z papierosów znajduje się kilkadziesiąt związków chemicznych, które mogą prowadzić do nowotworów.

Papierosy stanowią również najczęstszą przyczynę raka płuc, ale palacze są narażeni także na problemy z sercem czy różne inne dolegliwości, które mogą prowadzić nawet do śmierci.

pojemniki na leki
amhcoaching.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.