Wiedza ważniejsza niż sprzęt

W survivalu to wiedza jest najważniejsza. Znacznie ważniejsza niż sprzęt. Najlepsi survivalowcy potrafią wybrać się do lasu praktycznie z marszu.

Jedynego czego potrzebują to dobra odzież i obuwie. Całą resztę są w stanie wykonać z tego, co znajdą w lesie. Mistrzowie w sztuce przetrwania dadzą radę się najeść i wyspać, mimo że nie wzięli ani noża, ani śpiwora.

O produktach spożywczych nie wspominając. Jak to możliwe? Kluczem jest właśnie wiedza. Na początku nie musisz, a nawet nie powinieneś próbować tak trudnych wyzwań.

O wiele lepiej zacząć od łatwiejszych zadań, a stopniowo zdobywać kolejne umiejętności. Już przed pierwszą wyprawą możesz natomiast przyswoić pewne podstawowe informacje. Jakie? Zacznij od umiejętności orientowania się w terenie.

Jak określić drogę, nie posiadając mapy? Jak zrobić improwizowany kompas? Czy jesteś w stanie wskazać północ w lesie? Sprawdź jak to zrobić, a wyprawa będzie bardziej satysfakcjonująca. Na kolejny survival podnieś poprzeczkę. Co powiesz na wyszukiwanie roślin jadalnych?.