Jakie obuwie zabrać na pielgrzymkę

https://www.alba-plus.com.pl/pl/stuly

Podczas odbywania pieszych pielgrzymek najbardziej obciążamy nasze stopy. Dziennie, na własnych nogach, pokonujmy wówczas się nawet 10 kilometrów, dlatego sprawę należy potraktować poważnie i nie tylko odpowiednio wcześnie zadbać o kondycję, ale również zaopatrzyć się we właściwe obuwie. Jeżeli na co dzień raczej mało się ruszamy i mamy prowadzimy siedzący tryb życia, na miesiąc przed pielgrzymką dobrze jest rozpocząć drobne treningi.

Zacząć można od dłuższych spacerów, stopniowo zwiększając tempo chodzenia aż do energicznego marszu. W ten sposób przyzwyczaimy całe ciało, przede wszystkim zaś stopy, do określonego rodzaju aktywności. Drugą niezwykle ważną kwestią jest obuwie.

Najlepiej sprawdzą się wygodne buty sportowe lub trekkingowe, w przypadku wysokich temperatur również sportowe sandały maciejka. Ważne, żeby odpowiednio wcześniej rozchodzić buty. Jeśli zechcemy skorzystać z prysznica z pewnością przydadzą się również klapki.

Na koniec jeszcze jedna ważna uwaga: przy pokonywniu tak długich tras nie zaleca się noszenia obuwia na gołą stopę, warto zaopatrzyć się w większą liczbę wygodnych i nieobcierajacych skórę skarpetek.

amhcoaching.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.