Jak powinien wyglądać grób?

Groby zwierzęce przypominają nieco te ludzkie, chociaż warto pamiętać również o istotnych różnicach. Zacznijmy od trumny dla zwierzaka. Jeśli zdecydujemy się na usługi krematoryjne, możemy wybrać trumnę w zakładzie.

Podobnie jak w przypadku trumien dla ludzie, również tutaj istnieją oferty droższe i tańsze, wykonane z różnych materiałów i inaczej wykończone. Wiele osób chowa zwierzęta również w kartonowych pojemnikach lub stworzonych z materiałów biodegradowalnych. Możliwe jest też złożenie ciała bezpośrednio w ziemi.

Gdy pupil spocznie już pod ziemią, powinniśmy również zadbać o odpowiedni nagrobek. Zwykle właściciele stawiają niewielkie, kamienne płyty. Na nagrobku może się znaleźć treść związana z ukochanym zwierzęciem.

Na grobie możemy położyć kwiaty. Często pojawiającym się motywem są również kolorowe wiatraczki wetknięte w ziemię obok nagrobka. Powinniśmy również pamiętać, by unikać symboli i treści związanych z religią.

Dominujący w naszym kraju katolicyzm nie wiąże śmierci zwierząt z życiem pośmiertnym, a krzyż lub modlitwa nad zwierzęcym grobem mogłyby być uznane za obrazę. A przecież nie o kontrowersje tu chodzi, ale o spokojne pożegnanie.

charytatywne kartki świąteczne
amhcoaching.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.