Grace Bay Beach, Providenciales

Providenciales, nazywana potocznie „Provo” to wyspa na Ocenia Atlantyckim, położona na archipelagu Bahamy. Jej powierzchnia to około 100 km². Znajduje się na obszarze dwóch wysp: Turks i Caicos, które stanowią terytorium zależne Wielkiej Brytanii.

To jednak Provo jest najchętniej odwiedzanym przez turystów miejscem. Znajduje się tu wiele plaż uznawanych za najpiękniejsze na świecie. Jasny i miękki piasek, koralowce oraz mnóstwo wodnych atrakcji sprawiają, że miliony odwiedzających, pokochały to miejsce.

Na szczególną uwagę zasługuje plaża Grace Bay Beach. Położona jest ona na północno – wschodnim wybrzeżu wyspy. Nie znajdziemy tu, jak w przypadku polskich plaż, śmieci, skał czy irytujących wodorostów, ale czystą wodę i lśniący piasek.

Plaża jest oczywiście publiczna. Częściowo wchodzi w skład Princess Alexandra National Park. Grace Bay Beach jest najczęściej odwiedzaną plażą na całej wyspie.

Portale podróżnicze uznają ją za najpiękniejszą plażę świata, o czym z pewnością można się przekonać odwiedzając to miejsce.